Nabór na wolne stanowisko bibliotekarskie

Ogłoszenie o naborze na stanowisko bibliotekarza

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagrodnie ogłasza rekrutację na stanowisko pracy: Młodszy Bibliotekarz/ Bibliotekarz (w zależności od posiadanego stażu i doświadczenia w pracy)

Miejsce pracy: Gminna Biblioteka Publiczna w Zagrodnie Filia w Brochocinie i w Olszanicy

Wymiar czasu pracy: pół etatu

1. Wymagania niezbędne:

• obywatelstwo polskie,

• mile widziane wykształcenie bibliotekarskie lub pedagogiczne,

• znajomość programu bibliotecznego MAK+,

• pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

• niekaralność za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

• stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku bibliotekarza,

• doświadczenie w pracy bibliotekarskiej i w pracy z dziećmi,

• bardzo dobry kontakt z ludźmi,

• znajomość literatury polskiej i obcej,

• biegłość w obsłudze komputera,

• kreatywność,

• umiejętność pracy w zespole,

• dyspozycyjność.

2. Opis stanowiska pracy:

• codzienna obsługa czytelnika,

• doradztwo w zakresie doboru literatury,

• bieżące porządkowanie księgozbioru,

• gromadzenie i udostępnianie zbiorów biblioteki,

• prowadzenie dokumentacji bibliotecznej,

• opracowywanie zbiorów,

• udzielanie informacji,

• dbałość o stan powierzonego mienia,

• współpraca z lokalnymi instytucjami.

3. Wymagane dokumenty i oświadczenia:

• życiorys (CV) z uwzględnieniem przebiegu kariery zawodowej opatrzony własnoręcznym podpisem,

• kwestionariusz osobowy,

• list motywacyjny,

• kopie świadectw pracy,

• kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,

• kserokopie innych dokumentów o posiadanych kwalifikacjach, uprawnieniach i umiejętnościach,

• oświadczenie o posiadaniu zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,

• oświadczenie, że kandydat/ka nie był/a skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe

• list motywacyjny i CV powinny być opatrzone klauzulą: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”

• oświadczenie dotyczące przetwarzania danych osobowych następującej treści:

a. „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w tym danych szczególnych kategorii jeżeli występują, do celów związanych z postępowaniem rekrutacyjnym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagrodnie.”

4. Termin składania dokumentów: do 31.08.2020r. do godz.15:00

5. Sposób składania dokumentów:

• dokumenty należy składać w formie papierowej w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagrodnie Zagrodno 52;

• Informujemy, że tylko wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną drogą telefoniczną.

W wyniku analizy otrzymanych dokumentów zostanie wyłoniona lista kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu;

• Wytypowani kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej.

• Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej GBP. Dokumenty kandydata wybranego w naborze i zatrudnionego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagrodnie zostaną dołączone do jego akt osobowych.

• Oferty odrzucone, które nie zostaną odebrane w terminie 30 dni od zakończenia naboru, zostaną zniszczone.

• Zastrzega się możliwość unieważnienia naboru bez podania przyczyny.

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych

Administratorem danych jest Gminna Biblioteka Publiczna w Zagrodnie. Dane są przetwarzane w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz, po zakończeniu postępowania, w celu udokumentowania prawidłowości przeprowadzonego postępowania. Podstawą przetwarzania danych do celów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego jest zgoda kandydata do pracy. Zgoda może być wycofana w każdej chwili jednak nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem. Podanie danych i udzielenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne ale brak zgody lub jej wycofanie skutkuje wykluczeniem z udziału w postępowaniu rekrutacyjnym. Do udziału w postępowaniu niezbędne jest podanie danych co najmniej w zakresie określonym w art. 221 Kodeksu Pracy.

Podstawą przetwarzania do celów udokumentowania prawidłowości przeprowadzonego postępowania jest uzasadniony prawnie interes Biblioteki, jakim jest obrona przed ewentualnymi roszczeniami prawnymi. Dane przechowywane będą nie dłużej niż do upływu terminu przedawnienia ew. roszczeń związanych z postępowaniem rekrutacyjnym.

Dane mogą być udostępniane podmiotom, którym Biblioteka powierza przetwarzanie danych osobowych. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo żądania dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia ich przetwarzania lub ich usunięcia, prawo do przeniesienia danych i prawo do sprzeciwu wobec ich przetwarzania, jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Korzystanie z tych praw odbywa się na warunkach i na zasadach określonych w Ogólnym Rozporządzeniu o Ochronie Danych (RODO).

Dyrektor GBP w Zagrodnie

Dorota Jasińska